Reklama
 
← Powrót

lokalna niezależność

03/12/2018 15:18

Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu śledzimy wydarzenia z kraju lub ze świata. Jednak żyjemy lokalnie i dobrze jest wiedzieć, co dzieje się w najbliższej okolicy. Skąd czerpać takie informacje?

Ag1_article

Nawet mniejsze miejscowości starają się wydawać wiadomości lokalne. W dobie cyfryzacji, jest to o tyle łatwiejsze, że za pomocą internetu można dotrzeć do większej liczy osób. Nie dziwi nawet fakt, że część tytułów na na stałe przeniosła się do internetu.

Przewaga takiego wydawcy nad tradycyjnym jest widoczna od razu. Portal działający w sieci jest na miejscu wydarzenia od razu i ma możliwość opublikowania ważnych treści w jednej chwili na stronie. Nie tylko mowa tu o wypadkach, ale przede wszystkim ważnych wydarzeniach dla lokalnej społeczności.

Co więcej, pełni też ważną funkcję informacyjną. Może alarmować o niespodziewanych zagrożeniach, jak np. wichury, silne opady deszczu lub śniegu. Z punktu widzenia mieszkańców istotną wiadomością będzie też planowane odcięcie wody.

TO nie wszystko. Wkoło takich portali buduje się silna społeczność. Na przykładzie /https://www.calisia.pl widać doskonale, że ludność chce angażować się w lokalne wydarzenia. Chętnie dyskutują na różne tematy pod artykułami, wymieniają się spostrzeżeniami i uzupełniają wiedzę. Dodatkowo, do swojej dyspozycji mają również forum, gdzie z pierwszej ręki można otrzymać informację o lekarzach, restauracjach czy usługach hydraulicznych. Dosłownie o wszystkim.

Za taką stroną idzie również wielka odpowiedzialność. Poprzez nagłaśnianie ważnych inicjatyw można pomagać potrzebującym ludziom. W ten sposób więcej osób dowie się o szczytnej zbiórce, czy licytacji.

To nie wszystko. Lokalny sport jest szalenie ważny. Po głównym wydaniu Wiadomości nikt nie wspomina o 2-3 lidze piłkarskiej czy niższych rozgrywkach w koszykówkę czy siatkówkę. Co nie znaczy, że takie wydarzenia nie cieszą się popularnością. Wręcz przeciwnie mają sporą ilość zagorzałych fanów. Dlatego relacje z takich wydarzeń są potrzebne, by propagować sport w danej miejscowości.

Nie inaczej sprawa ma się z lokalnym biznesem. Takie medium jest praktycznie jedyną możliwością zareklamowania się na większą skalę. Oprócz “poczty pantoflowej” właśnie dzięki lokalnej stronie internetowej można przekazać więcej o własnych usługach i dotrzeć do potencjalnych klientów. Tym bardziej, że małe społeczności chętnie wspierają swoich.
Ag1_thumbnail2

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, za treść których ceper.pl nie ponosi odpowiedzialności. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót
 
POLECAMY
Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich
Podhale już czeka na Tour de Pologne
Tatra Guide in English
NAJNOWSZE W GALERIACH
2012-06-23_11210820111094_dolina_młynicka_-_patria__baszty__satan__capie_turnie__hilińska_wieża_square502012-09-29_102012-09-29_102012-09-29_10
 
 
GORĄCE ARTYKUŁY
Przełęcz Zawrat (1)