Reklama
 
← Powrót

Hala Stoły 1421 m n.p.m.

06/04/2010 20:44

Całkiem przypadkowo, idąc doliną Kościeliską do schroniska na Ornaku natknąłem się na szlakowskaz Hala na Stołach.

Ciemniak_article
Nie to, żebym wcześniej o niej nie słyszał, ale zawsze wieczorem obmyślając trasę na następny dzień szukam “poważnych” szlaków, omijając te dwu-trzy godzinne, zostawiając je, jako zapchajdziury na gorsze pogodowo dni. Bardzo niesprawiedliwa dla wielu szlaków technika, gdyż wbrew pozorom, panoramy, jakie z tych “mało znaczących” miejsc rozpościerają się są piękne i często niepowtarzalne. Takim przykładem jest też Hala Stoły. Od wejścia do Doliny Kościeliskiej z zegarkiem w ręku 30 min. marszu i po prawej stronie, łagodnie pod górkę w las rozpoczyna się szlak na Stoły. Ubitą, wygodną ścieżką dochodzimy do potoku, przy którym szlak skręca w lewo i wiedzie nieco ostrzej w górę i bez żadnych trudności po 40 min. dochodzimy do polanki, na której zaczynają się emocje widokowe, lecz jest to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jeszcze 10 minut marszu i niepozorna Hala Stoły oddaje do naszej dyspozycji przepiękny widok na Organy, Twardy Upłaz, Ciemniak oraz Wierchy: Tomanowy i Smreczyński, no i oczywiście na wszechobecny Giewont. Po pstryknięciu kilku fotek proponuję podejść na szczyt Hali i w lasku zejść kawalątek ze szlaku na dziki, umownie nazwijmy go, taras widokowy, a właściwie urwisko, skąd rozpościera się niesamowity widok na Dolinę Tomanową i okalające ją szczyty oraz na pionową, zachodnią ścianę Kominiarskiego Wierchu. Powrót tą samą drogą do Doliny Kościeliskiej w ok. 45 minut.


Ciemniak_thumbnail2
Giewont2_thumbnail2
Giewont_thumbnail2
Kominiarski_wierch_thumbnail2
Na_szlaku_thumbnail2
Otoczenie_thumbnail2
Otoczenie_d_tomanowej_thumbnail2
Tomanowy_wierch_thumbnail2
Twardy_uplaz_thumbnail2

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, za treść których ceper.pl nie ponosi odpowiedzialności. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.

Komentarze dla tego artykułu zostały zamknięte← Powrót
 
POLECAMY
Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich
Podhale już czeka na Tour de Pologne
Tatra Guide in English
NAJNOWSZE W GALERIACH
2012-06-23_11210820111094_dolina_młynicka_-_patria__baszty__satan__capie_turnie__hilińska_wieża_square502012-09-29_102012-09-29_102012-09-29_10
 
 
GORĄCE ARTYKUŁY
TO MOUNT RYSY (2)
FROM THE CHOCHOŁOWSKA VALLEY TO MOUNT... (1)