Reklama
 
← Powrót

Ścieżka Nad Reglami 1335 m n.p.m.

06/04/2010 20:40

Był to mój pierwszy szlak, który przeszedłem. Mimo, iż w końcówce wystraszyła mnie burza i wspomnienia miałem niemiłe, wracałem tam kilka razy i pewnie kilka razy jeszcze pójdę.

Kalatowki_article
Jest to szlak uniwersalny, ponieważ nie wymaga doświadczenia, ani specjalnego przygotowania. Widziałem tam panie w szpilkach i w zwiewnych sukienkach, (czego nie polecam), a przy tym można pokonywać go na raty. Ścieżka nad Reglami zaczyna się na Kalatówkach i kończy w Dolinie Chochołowskiej. Najwyższy punkt ścieżki to grzbiet Na Patykach 1335 m n.p.m., a całkowita długość ok. 17 km. Ja opiszę tylko część od Doliny Białego do Kalatówek, najładniejszego odcinka Ścieżki. Czas przejścia ok. 3 godzin w pięknej scenerii. Do Doliny Białego dojdziesz od Krokwi w 15 min. Szlak jest bardzo malowniczy i urozmaicony z licznymi przeprawami mostowymi przez Biały Potok, który wije się wzdłuż doliny. Po ok. 1 godzinie marszu dochodzisz do polany, gdzie przy szumie wodospadu można odpocząć, zrobić kilka fajnych zdjęć i nabrać sił na dalszą wędrówkę. Od wodospadu droga jest stroma, lecz gładka i tylko gdzieniegdzie trzeba ominąć wystające duże korzenie drzew. Lasem w ok. 20 min. dochodzisz do rozstaju szlaków, gdzie skręcasz w lewo na czarny szlak. Teraz 15 min. będzie troszkę trudniej. Ostro pod górę po kamiennych schodach, ale potem chwila oddechu ?po płaskim". Ekstra przejścia przez kładki zawieszone nad lasem, z których rozpościera się piękny widok na Zakopane. W tych okolicach można odpocząć przed kolejnym etapem, który będzie zupełnie inny od dotychczasowych z racji wejścia w wyższe partie. Przerzedza się już las, dookoła więcej traw, ścieżka łatwa, choć nadal pod górę. Grzbiet Na Patykach osiągasz po 2,5 godzinie od wejścia do Doliny Białego. Płasko i pięknie. Giewont, Kasprowy, Myślenickie Turnie i szczyty Tatr Wysokich. Ten widok wynagradza stokrotnie trud wejścia tutaj. Zejście w 1 godzinę do Kuźnic bez najmniejszych trudności wygodną ścieżką biegnącą pośród pięknego lasu, który od czasu do czasu odsłania widok na Kalatówki. Ogólnie, co tu dużo mówić, jest, co wspominać po tym spacerku.


Kalatowki_thumbnail2
Kasprowy_thumbnail2
Kolejka2_thumbnail2
Myslenickie_turnie_thumbnail2
W_drodze_do_sciezki_thumbnail2
Widok_thumbnail2

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, za treść których ceper.pl nie ponosi odpowiedzialności. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
(max. 70 znaków)


simple_captcha.jpg
wpisz kod z obrazka← Powrót
 
POLECAMY
Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich
Podhale już czeka na Tour de Pologne
Tatra Guide in English
NAJNOWSZE W GALERIACH
2012-06-23_11210820111094_dolina_młynicka_-_patria__baszty__satan__capie_turnie__hilińska_wieża_square502012-09-29_102012-09-29_102012-09-29_10
 
 
GORĄCE ARTYKUŁY
Na Gęsią Szyję 1489 m n.p.m. (1)
SKUPNIÓW UPŁAZ 1400 m n.p.m. (1)
Wrota Chałubińskiego (4)
Zmarzły Staw 1788 m n.p.m. (1)